pondelok 16. októbra 2017

Nulté sedenie, RPG Slezina, 14. október 2017

Slávnosti vína na sviatok sv. Uršuly, Modra, September 1670
 
Jeseň je tento rok krásna. Dlhé slnečné dni, vôňa kvetov, naliate strapce vína a sýte, bohaté farby listov akoby sa vysmievali ľudskému utrpeniu. Nivočiace bandy Turkov, bieda a krutosť šľachty aj cirkvi, každodenná neistota a rovnako otázna budúcnosť sa vpísali zrobeným ľuďom do prázdnych tvárí, do prázdnych komôr a do prázdnych lôžok, kde spávali ich blízki. Aj preto sa na uršulínske vinobranie v Modre stretávajú ľudia z celého kraja, aby pri poháriku mladého vína, hudbe a tanci na chvíľu zabudli na strasti pozemského života. Tu sa pod strechou z viniča a pri pariacej sa mise pečeného prasaťa pri jednom stole v krčmičke U zlatého vajca stretnú postavy... a po hrejivom večere sa zobudia do krutého a sychravého rána. Toto krátke dobrodružstvo ich zavedie do blízkej Dubovej viesky s jej kostolom sv. Vojtecha, poznamenanom nedávnym hrôzostrašným zločinom...
 
Osoby a obsadenie:
 • Vitus Polónyi, maďarský učenec/alchymista, ktorému sa nechce študovať (hraný Alef0m)
 • Stanislav Schiffmann, miestny ozbrojenec/psiar, neznaboh s vlkodlačou krvou a veľkým strážnym vlčiakom (hraný Jankou)
 • Žigmund Švec, moravský šľachtic, ozbrojenec, ktorý okúsil pracovať aj ako prevozník, a jeho lancknecht Vítězslav Slivka, milovník mačiatok ale ináč kruťas ako sa patrí (hraný Antharonom)
 • Boleslaw "Bolek" Bogucki, poľský ozbrojenec (bitkár) s neúspešnou predchádzajúcou dráhou v staviteľskom učení (hraný Bubákom)
 • Mikuláš Séči, maďarský vojenský prieskumník/zved, slúžiaci v pevnosti Nové Zámky (hraný Charlesom)
Cieľom bolo odohrať "nulté" sedenie, teda spustiť udalosti, ktoré zanechajú trvalú stopu na prostredí a s ktorými sa budú neskôr stretávať ďalšie skupiny hráčov. Zároveň bolo cieľom otestovať pravidlá vo fáze finalizácie a dostať odozvu a návrhy na ďalšie dopracovanie.

Získaná skúsenosť:
 1. Za získané poklady (t.j. za krádež): 336 XP (pokiaľ by sa Žigmund podelil rovným dielom s ostatnými)
 2. Za porážanie protivníkov (t.j. za vraždy): 52 XP každý (ráta sa aj lancknecht, ktorý individuálny podiel znížil, aj keď sa do boja až tak aktívne nezapojil)
 3. Za nepriazeň osudu: na Žigmunda dýchla smrť, prežil zranenie (100 XP), Mikuláš a Bolek neuspeli v hode na záchranu (25 XP)
 4. Za cestovanie: všetci v priebehu sedenia precestovali ca. 18 km (18 XP)
 5. Za zážitky a ciele: konfrontácia s nadprirodzenou bytosťou (100 XP), nájdenie vzácneho artefaktu (150 XP)
 6. Za roleplaying: Mikuláš 200 XP, Bolek, Žigmund a Stanislav 150 XP, Vitus 100 XP
Spolu, po zarátaní individuálnych bonusov na XP: Mikuláš 925 XP (potrebuje 1.500), Vitus 794 XP (potrebuje 2.500), Bolek 914 XP, Stanislav 846 XP, Žigmund 831 XP (všetci potrebujú 2.000)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára